You are here:

The City - December 2012

Koniec roku, to oprócz myślenia o zbliżających się świętach - co dla większości z nas jest przyjemną perspektywą - to również czas podsumowania, tego co już było i myślenie o tym co nastąpi. Wyzwania, ostrożność, rozwaga to często powtarzane słowa w ocenie obecnie stosowanych strategii rynkowych. Interesuje nas jednak przyszłość, stąd nasze pytania o prognozy, które zadaliśmy liderom branży.

Zapraszamy do lektury ich komentarzy. Warto poznać dla kogo działalność w obecnych warunkach przypomina żeglowanie po wzburzonym morzu, a dla kogo jest inspirującym wyzwaniem.

Sytuacja światowej gospodarki nie zachęca zagranicznych marek do ekspansji. Wiele z nich boryka się z problemami na swoich rodzimych rynkach. Jeśli decydują się na debiut w Polsce, zaczynają od najlepszych lokalizacji handlowych. Poczynania znanych brandów opisujemy w artykule pt. „Chcemy więcej marek”.

Jako, że rozwój biznesu wymaga kapitału, proponujemy Państwu dodatek poświęcony finansowaniu nieruchomości komercyjnych. Opłacalność inwestycji w nieruchomości, formy finansowania, trendy na rynku - to trzeba śledzić na bieżąco, a znajomość specyfiki funkcjonowania w poszczególnych segmentach rynkowych będzie pomocna przy w podejmowaniu decyzji w najbliższym czasie.

Poświęciliśmy też nieco uwagi podatkom. Pewne jest to, że były, są i będą. W 2013 r. również przed nimi nie uciekniemy, a zmiany, które planuje fiskus już przyprawiają o ból głowy niejednego doradcę podatkowego. Być może po lekturze artykułu „Rewolucja w podatkach;, ból będzie nieco mniejszy.

Z okazji świąt i Nowego Roku w imieniu zespołu wydawniczego życzymy Państwu spokojnych świąt oraz dobrych perspektyw w nadchodzącym roku.

Komentarze

Log in to post comment.

In our website we use cookies. Learn more here. ×